Gezondheid

Welkom op het vernieuwde forum van J/M voor Ouders. De webredactie behoudt zich het recht voor om te allen tijde berichten van de website te halen. Deze service is uitsluitend bedoeld voor ouders en niet voor het plaatsen van commerciële uitingen of oproepjes van kinderen.

Gezondheid  >  Gezondheid  >  Alcohol en Opvoeding


Naam
Angelique


Berichten: 3

Geplaatst op: 17-12-2010 14:45

Hallo,

Ik zal me eerst even voorstellen. Ik ben Angelique, 36 jaar en moeder van 2 kinderen van 10 en 8 jaar. Zojuist heb ik een abonnement afgesloten op het blad JM en ik hoop daarbij op dit forum ook veel informatie te kunnen vinden. Ik ben part-time werkzaam als apothekerassistent. Maar dat is nog niet alles.
Naast dit alles ben ik ook nog student Farmakunde aan de Hogeschool Utrecht. Momenteel zit ik in mijn tweede jaar. Het is de bedoeling dat ik als student onderzoek doe naar het effect van de campagne “alcohol en opvoeding” die is gestart in 2008.
Voor mijn onderzoek zoek ik ouders van kinderen van 10 t/m 12 jaar die voor mij mijn vragenlijst willen invullen. Omdat uw ervaring en ideeën zeer nuttig zijn voor het uitvoeren van mijn onderzoek wil ik graag 10 minuten van uw tijd vragen om deze vragenlijst voor mij in te vullen. Er zijn geen goede of foute antwoorden. Elk antwoord is goed. Door op de volgende link te klikken wordt de vragenlijst geopend. http://www.thesistools.com/web/?id=167995
Ik wil graag benadrukken dat de gegevens anoniem zullen worden verwerkt en uitsluitend voor mijn onderzoek bestemd zijn.
Alvast hartelijk bedankt voor uw tijd!

Hartelijke groet,

Angelique

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 22-10-2011 07:31

Hallo Angeliek,
Ik val denk ik even met de deur naar binnen...
Wij ouders mogen kinderen verbieden alcohol te drinken, zelfs via de wet, echter weten wij dat dit niet zal gaan werken. Wat zou er geburen als wij ouders onze kinderen het recht geven ons te verbieden alcohol te drinken, dus de rollen eens omdraaien?
De welvaart brengt veel vanzelfsprekende rechten op gewoonte met zich mee, maar we willen maar wienig aanvaarding met de gevolgen daarvan. We kunnen zelf ziekenhuizen bouwen waar we onze coma-zuipers kunnen verzorgen. Als het zo gedraaid wordt kunnen we ook over een verbods maatregel denken tegen ouders?!

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 22-10-2011 07:34

Ik jou naam niet goed getypet, mijn exusses daarvoor.

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 29-04-2012 16:45

Ik geloof dat een en ander niet helder is bij degene die op 22-10-2011 om 07:31 een bericht getypt heeft. Dat er alcoholmisbruik onder ouders is, is erg genoeg en een heel ander probleem. Alcohol tast de nog groeiende hersens van jongeren aan en doordat hun hersenen nog niet uit-ontwikkeld zijn, gaan zij graag risico's aan en overschatten zij de gevolgen nog minder dan wij als volwassenen. Ouders hebben de plicht hun kinderen te beschermen tegen gevolgen waar zij hun hele leven last van hebben, zoals een veel lagere opleiding dan wat er mogelijk geweest was zonder alcohol-gebruik, dement worden op je 40e etc. Dat wens je niemand toe en je kind al helemaal niet... Het recht op gewoonte heeft daar niets mee te maken.

YeYe


Berichten: 14

Geplaatst op: 23-09-2012 13:55

Ik ben het helemaal eens dat alcohol en kinderen niet samen gaat, maar in deze tijd waarin alles mag en moet mogen maakt het voor ons ouders het wel erg moeilijk.
Ik heb een dochter van net 16 jaar. Ik heb gezien en meegekregen hoeveel de jeugd van haar leeftijd drinkt. Eerst zei ze altijd: "ik heb een hekel aan drinkende jongens/meiden", maar door het omgaan met deze groep is haar mening bijgesteld zoals ze zelf zegt. En wij als ouders staan aan de zijlijn mee te kijken. We doen niets anders dan praten, zo openlijk mogelijk zijn, en uitleggen. En eerst lukte dat ook wel redelijk, dachten wij, maar we hebben net onlangs gezien dat dit dus niet meer mogelijk is. Stampen, grote mond, het ja zeggen en nee doen etc. Ik houd me hart vast en wil het liefst haar aan de stoelpoot vastbinden, maar dat gaat niet.
Alcohol en jeugd op deze leeftijd moet verboden worden en ik er zeker voor dat de grens naar 18 jaar gaat.

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 26-09-2012 09:57

Hallo Angelique,

Ik wil deelnemen aan je onderzoek maar de link naar je onderzoek geeft de melding dat de enquete niet bestaat.

Groetjes

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 12-10-2012 13:05

ik ging er ook al heen maar zie nu dat het eerst geplaatste bericht van 2010 is...van daar waarschijnlijk?

Gast


Berichten: 1140

Geplaatst op: 13-11-2012 13:34

Ik denk dat Angelique haar studie allang heeft afgerond

-------------------

Fleur - schrijver van afvallen doe je zo!

Terug naar het begin

[reageren]: ""
Bericht:
bold boitalicd underline url quote code smile cool eek grin mad razz sad wink
Login


Om te kunnen reageren op het forum moet je je registreren.

Wachtwoord vergeten?

(gebruikersnaam is gelijk aan e-mail adres)