Hoe vaak mag je kind doubleren op de basisschool?
Hoe vaak mag je kind doubleren op de basisschool?
Onze dochter (7, geboren december 2004) zit nu in groep 3. Ze heeft langer gekleuterd en nu wil de school haar laten doubleren, maar ik vraag me af of dat überhaupt wel nogmaals kan en of ze niet te oud wordt voor groep 3.
Ze heeft een achterstand op lezen en we vermoeden dyslexie. Haar broer is ook dyslectisch. De school wil haar laten zitten, wij zijn tegen. De uitval is van de laatste drie maanden. We vinden het niet nodig om driekwart jaar over te doen van stof die beheerst wordt om vervolgens weer tegen dezelfde problemen aan te lopen. Er zijn geen handelingsplannen uitgevoerd en de school heeft niets op papier. Als reden wordt gegeven dat ze erg op haar tenen moet lopen.
Nathalie van Thiel, leerkracht en J/M schoolcoach:
Leerlingen mogen uiterlijk tot en met het schooljaar waarin zij 14 jaar worden naar de basisschool. Dus ja, je dochter mag doubleren in groep 3. Ze is 7 jaar en als zij nu doubleert is ze 13 jaar wanneer zij groep 8 verlaat.
Er wordt nogal eens gewaarschuwd dat kinderen die iets langer kleuteren vervolgens niet meer mogen doubleren. Dit is dus zeker niet altijd waar. Men moet naar de geboortedatum van het kind kijken en wanneer het 14 jaar wordt. De mogelijkheid voor jonge leerlingen om tweeënhalf jaar te kleuteren is blijven bestaan.
Het is natuurlijk de vraag of het zin heeft om te doubleren. Ik gaf eerder antwoord op deze vraag. Lees eens: Groep 4 overdoen? of Dyslexie in groep 3.
Wat ik uit de informatie die je me geeft kan opmaken, is dat je dochter achterstand heeft met lezen. Er is misschien sprake van dyslexie. Het komt niet vaak voor dat de school een kind met een achterstand op één enkel vakgebied laat doubleren. Er is dan meestal meer aan de hand.
Kinderen met dyslexie laten doubleren vanwege de leesachterstand wordt afgeraden. Het is veel beter deze kinderen de juiste begeleiding en hulpmiddelen aan te bieden.
Omdat er bij jouw dochter nog geen dyslexie is vastgesteld en er ook nog geen extra begeleiding is gegeven, is het verstandig om in gesprek te gaan met de school. Vraag of er een handelingsplan kan worden opgesteld en vraag een gesprek aan met de Intern Begeleider . Bij een ernstig vermoeden van dyslexie is het mogelijk je kind al te laten testen, maar op dit moment is het raadzaam om op de eerste plaats in te zetten op extra begeleiding voor je dochter.
J/M’s schoolcoach Nathalie van Thiel is leerkracht basisonderwijs en moeder van vier kinderen (15, 12, 11 en 6 jaar). Ze beantwoordt wekelijks lezersvragen op de site over alles wat met onderwijs en school te maken heeft.
Heb je een vraag?
Stuur hem naar: schooladvies@jmouders.nl.
Alle vragen worden anoniem behandeld, voel je dus vrij elk probleem of vraag voor te leggen.
-
Mag de leerkracht de tijd voor een citotoets verruimen? (groep 5)
-
Kies ik een andere basisschool voor mijn dochter (5 jaar)?
-
Hoe leer ik mijn zoon (8 jaar) aardiger te zijn?
-
Hoge Cito-score en toch een lager advies
-
VMBO wil mijn zoon (12) niet aannemen
-
Beter groep 2 of groep 3 doubleren (6 jaar)?
-
Wat is pre-teaching?
-
DLE-score: wat houdt dit in ?
-
Welk type school past bij mijn kind
-
Niet eens met schooladvies (groep 8)
-
Faalangst: kan mijn kind (5 jaar) straks naar groep 3?
-
Mijn kleuter (5 jaar) heeft een slechte cito-uitslag!
-
Mijn zoon vindt school stom (10 jaar)
-
Mijn dochter verlangt te veel van zichzelf (9 jaar)
-
Mijn kind wordt gepest. Hoe help ik haar?
-
Hoe krijg ik mijn dochter toch naar de havo?
-
In groep 7 van school wisselen
-
Niet zindelijk (4 jaar): mag de school mijn kind weigeren?
-
Altijd de eerste willen zijn (7 jaar)
-
Dochter (6) snel afgeleid en druk; moet ze straks wel naar groep 4?
-
Wat kost de ouderbijdrage op de basisschool?
-
Hoe krijg ik mijn kind toch op het VWO?
-
Disharmonisch intelligentieprofiel
-
Traag met wiskunde (12 jaar)
-
De dag na pakjesavond: opscheppen over sint-cadeaus in de klas
-
Straks hoort mijn zoon (8) op school de waarheid over Sint
-
Problemen met voorbereidend rekenen
-
Kan mijn kind (4,5 jaar) lezen?
-
In spiegelbeeld schrijven (5 jaar)
-
Een pestkop slaan: mag dat?
School
Alle onderwerpen over school
| 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z | ||
|---|---|---|
Blijf gratis op de hoogte
Ontvang het laatste nieuws en speciale aanbiedingen van J/M in onze wekelijkse digitale nieuwsbrief.
Alles over pesten
J/M stelde een handig en compact online mini-magazine (60 pagina's) samen, waarin je alle informatie over pesten bij elkaar vindt. Voor slechts € 1,99 | 60 pagina's | Bestellen




