Computeren en gamen

Computeren en gamen

Lees alles over gamen op J/M's website Veiliggamen.nl

Met de computer op internet, met hun mobiele telefoon of met de PSP, Nintendo, Play Station of Wii; onze kinderen zijn voortdurend digitaal actief. Zo zijn 13- en 14-jarigen zo’n vijftien uur per week op internet te vinden, blijkt uit recent onderzoek.

Ouders weten vrijwel niets van deze digitale wereld van hun kinderen, of van de games die ze spelen. Vaak zitten kinderen rustig op hun kamer te ‘computeren’ maar wat ze daar nu doen, hebben hun ouders volstrekt niet in de gaten. Het kunnen brave kinderspelletjes zijn als Habbo Hotel, of geweldadige online games als World of Warcraft of Call of Duty.

Gamen heeft voor veel kinderen positieve effecten. Het is goed voor de oog-hand coördinatie, activeert de hersenen en bij internet is er zelfs ook een sociale component. Door online te spelen en online te netwerken krijg je soms vrienden over de hele wereld.

Tegelijkertijd zijn er natuurlijk gevaren. Ruim twintigduizend kinderen zijn inmiddels verslaafd aan gamen, en afkickklinieken ontwikkelen een aanbod voor dit type cliënten. Ook worden kinderen soms via internet door volwassenen benaderd met rare voorstellen of worden ze digitaal gepest door leeftijdsgenoten.

Bij ouders bestaat een grote informatiebehoefte over onder ander de games die hun kinderen spelen en hun gedrag op internet. Met de website Veiliggamen.nl willen we hen gedegen informeren over nieuwe games, games die op dit moment populair zijn én de klassiekers die het nog altijd goed doen. We willen hen helpen in het begrijpen van de online wereld van hun kinderen, zodat ze ondersteuning – en waar nodig ook bescherming - kunnen bieden.

Gratis lespakket GameMaker Kids

Fanatieke gamer in huis? Zelf games maken is nog leuker, niet moeilijk en bovendien leerzaam: gaandeweg vergaart een kind kennis over ict en maakt zich spelenderwijs het denkpatroon eigen, dat nodig is om te kunnen programmeren. De overstap naar daadwerkelijk programmeren in code is daarna klein.

Veel games zijn gericht op jongens: GameMaker Kids van Technika 10 is zo geschreven, dat meisjes zich ook aangesproken voelen. Dit gratis te downloaden pakket is geschikt voor kinderen van 9 tot 12 jaar, hoogbegaafde kinderen vanaf 7 jaar en leerlingen van de onderbouw vmbo. www.gamemakerkids.nl

Lees meer

Alle onderwerpen over vrije tijd

21 artikelen voor categorie 'thema_vrijetijd, kernstuk'
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Blijf gratis op de hoogte

Ontvang het laatste nieuws en speciale aanbiedingen van J/M in onze wekelijkse digitale nieuwsbrief.

Like, Share & Win!

Stap 1 Like onze J/M Facebook-pagina
Stap 2 Deel de foto
Stap 3 Je maakt nu kans op 1 van de 25 Sonic games voor de Wii!

Geef je mening

Helpen jouw kinderen regelmatig mee met koken?

Helpen jouw kinderen regelmatig mee met koken?

Ja, want ze vinden koken leuk

Ja, dat 'moeten' ze van ons

Nee, daar hebben ze geen zin in

Nee, en dat hoeven ze van ons ook niet

Anders

De lol van samen koken

Samen koken is erg leuk en het samen opeten is nog leuker. Met dit kookboekje dat als bijlage zit bij het juninummer van J/M (morgen in de winkel) willen we eigenlijk hetzelfde bereiken. We willen inspireren tot gezamenlijk koken & eten. Vanuit de overtuiging dat dit zowel de gezondheid als het gezinsleven ten goede komt.

Volg ons ook op

Volg ons op FacebookVolg ons op Google+Volg ons op TwitterVolg ons op HyvesVolg ons op YouTube