Opgebiecht: ‘Na een week vakantie is mijn zoon (6) er al helemaal klaar mee en zit ik ermee’
Waar veel ouders maanden uitkijken naar de zomervakantie, telt Roxy (33) stiekem de weken alweer af. Haar zoon van 6 heeft nog maar net vakantie, maar zegt nu al de hele dag dat hij zich verveelt. Omdat zijn vriendjes bijna allemaal op vakantie zijn en het gezin zelf pas in de laatste vakantieweek vertrekt, probeert Roxy het thuis zo leuk mogelijk te maken. Alleen valt dat niet mee als je ondertussen ook gewoon moet werken.
“De zomervakantie is nog maar net begonnen en mijn zoon zegt nu al de hele dag dat hij zich verveelt. Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat het zó snel zou beginnen. Ik dacht dat hij zich de eerste weken prima zou vermaken met zijn speelgoed, buitenspelen en af en toe een speelafspraak. Nou, mooi niet.
Vervelen
Vanaf het moment dat hij wakker wordt, begint het al. ‘Mam, wat gaan we vandaag doen?’ En als ik dan zeg dat ik eerst moet werken, komt vijf minuten later alweer: ‘Ik verveel me.’
Het probleem is ook dat bijna al zijn vriendjes al op vakantie zijn. De één zit in Frankrijk, de ander in Italië en weer iemand anders is een paar weken naar familie in het buitenland. Normaal gesproken zou hij lekker buiten spelen of vragen of iemand kon komen spelen, maar nu is de straat ineens een stuk leger. Daardoor komt alles op mij neer.
Doorwerken
Ik werk grotendeels vanuit huis en dat is normaal gesproken ideaal, maar in de zomervakantie merk ik pas hoe lastig dat eigenlijk is. Ik probeer een vergadering te voeren en ondertussen staat hij naast me met de vraag of hij een ijsje mag. Vijf minuten later wil hij weten of we naar de speeltuin gaan. Daarna vraagt hij of hij op de iPad mag.
Ik snap hem ook wel. Hij is zes, dus hij kan zichzelf nog niet de hele dag vermaken. Maar ondertussen moet mijn werk ook gewoon af. Soms voel ik me daardoor aan alle kanten tekortschieten.
Onze vakantie komt pas later
Wat het misschien nog lastiger maakt, is dat wij zelf pas in de laatste week van de zomervakantie op vakantie gaan. Iedereen lijkt nu al foto’s vanaf de camping of het zwembad te sturen, terwijl wij nog weken thuis zitten.
Mijn zoon snapt dat natuurlijk niet. Die ziet alleen dat iedereen leuke dingen doet en vraagt zich af waarom wij niet. Ik probeer hem uit te leggen dat onze vakantie nog komt, maar voor een kind van zes voelt dat als een eeuwigheid.
Stiekem aftellen
Natuurlijk wil ik dat hij een fijne zomervakantie heeft. Dat gun ik hem enorm. Maar als ik heel eerlijk ben, kijk ik inmiddels ook uit naar het moment dat school weer begint.
Niet omdat ik hem zat ben, absoluut niet. Maar omdat we dan allebei weer een ritme hebben. Hij kan weer lekker met zijn vriendjes spelen en ik kan mijn werk doen zonder iedere tien minuten een nieuw verzoek of een ‘mam, ik verveel me’. Eerst nog een paar weken zien door te komen. En hopelijk maakt onze vakantie aan het eind van de zomer een heleboel goed.”
* Om privacy-redenen is er een schuilnaam gebruikt. De echte naam is bekend bij de redactie.
Meer Opgebiecht verhalen lezen?
- Opgebiecht… Ik kan niet wachten totdat mijn zoon het huis uitgaat
- Opgebiecht… De kinderbijslag gebruik ik voor mezelf
- Opgebiecht… ‘Mijn man denkt dat ik iedere maand 1000 euro spaar, maar ik maak alles op’
- Opgebiecht… ‘Ik maak het huiswerk en de werkstukken van mijn zoon (14)’
Musthave volgens de redactie:
Dreame is een van de grootste merken als het gaat om robotstofzuigers. Een van de populairste robotstofzuigers van dit merk heeft een flinke korting bij Bol. Het apparaat heeft erg goede reviews, namelijk een 4,7 uit 5 sterren.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.jmouders.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F08%2FWhatsApp-Image-2025-08-17-at-15.29.56.jpeg)