Mirthe Diemel
Mirthe Diemel Ouderschap vandaag
Leestijd: 3 minuten

De blunder van Judith: ‘Op de camping ontdekten we dat we de slaapzakken waren vergeten’

Alle ouders hebben weleens zo’n moment waarop het éven misgaat op ouderschapsvlak. Gelukkig kunnen ze er in de meeste gevallen achteraf ook hartelijk om grinniken. In De blunder van… deelt een ouder zijn of haar grootste blunder. Deze week is dat Judith (35), die er op de Franse camping achter kwam dat ze de slaapzakken was vergeten.

Judith: “Wekenlang hadden we ernaar uitgekeken, nu was het eindelijk zover: vakantie! Al was de aanloop ernaartoe uiteraard stressvol – iedereen met kinderen weet dat inpakken gedoe is. De hoeveelheid zóói die je meeneemt. Tassen, koffers, campingstoelen, speelgoed, boodschappen… Het was een militaire operatie met tig lijstjes, maar het was gelukt, alles had een plekje gekregen en we waren niks vergeten. Althans, daar waren we heilig van overtuigd.

Flinke rit

Vooraf hadden we bedacht om in één ruk naar midden-Frankrijk te rijden. Een flinke rit en niet echt iets waarnaar ik uitkeek met de kinderen, maar dan zouden we de volgende ochtend meteen van de vakantie kunnen genieten – dat was dan wel weer een goed vooruitzicht.

Maar goed, eerst die reis. Na een uurtje klonk al de eerste: ‘Zijn we er al?’ Daarna volgden alle bekende scenario’s: ruzie op de achterbank, verveling, jengelen, kortom: gedoe. Tegen de tijd dat we aan het begin van de avond de camping opdraaiden, waren we allemaal wel toe aan die vakantie. Het plan was om de tent in recordtempo op te zetten, snel iets eten en daarna de kinderen lekker in hun slaapzakken en naar bed.

Geen slaapzakken

Dat van die tent lukte. We hadden zowaar alles ingeruimd, van kooktoestel tot eettafel en luchtbed, en ik wilde alleen de slaapzakken nog neerleggen. Alleen: die waren er niet. Eerst dacht ik nog dat we niet goed hadden gekeken. Ik keek nogmaals in de auto, checkte de dakkoffer en speurde de grotere tassen af. Helaas, zonder resultaat. Kennelijk lagen de slaapzakken nog thuis.  

Op zoek naar beddengoed

O, wat stond ik te vloeken. Van alle spullen die je kunt vergeten, waren het uitgerekend de slaapzakken! De receptie was inmiddels al dicht, dus daar konden we ook niet meer terecht. In plaats van dat we rustig aan onze eerste vakantieavond konden beginnen, stapten we met twee doodvermoeide kinderen weer de auto in, op zoek naar een winkel die nog open was.

Lompe dingen

Uiteindelijk vonden we een paar eenvoudige dekens en keerden we laat op de avond weer terug op de camping. De rest van de vakantie hebben we onder die dekens geslapen – werkte prima, dus was top. Het waren alleen nogal lompe dingen, veel te groot ook, dus mee terugnemen naar huis ging niet. Superzonde natuurlijk, maar goed, we hadden thuis ook gewoon nog slaapzakken liggen.

Geruzie om slaapzakken

Los van dat we op de betreffende avond verwijten over en weer maakten – want wie was nou de slaapzakken vergeten? – konden we er achteraf wel om lachen. Maar om oververmoeide kinderen en extra kosten te voorkomen, check ik de volgende keer extra goed of we écht alles hebben ingepakt, en dan met name de slaapspullen. Scheelt ons weer een lastminute avontuur in de avond.”

* Om privacy-redenen is er een schuilnaam gebruikt. De echte naam is bekend bij de redactie.

Wil je meer afleveringen van De blunder van… lezen? Check deze artikelen!

Musthaves van deze zomer volgens de redactie:

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Mirthe Diemel
Geschreven door Mirthe Diemel

Mirthe (1987) rondde in 2012 de studie Journalistiek af aan de Hogeschool Utrecht. Ze interviewt, schrijft en redigeert voor verschillende media, zowel online als offline. Ze houdt van skiën, reizen en lekker eten. Voor J/M Ouders schrijft ze de wekelijkse rubriek 'De blunder van'.

Ieder weekend het beste van J/M Ouders in je mailbox 👪

Start je weekend goed met onze mooiste verhalen.